Nadačný fond Slovak Telekom myslí na ľudí z povodňových oblastí

25.06.2010

Po júnových záplavách na východe Slovenska, v ktorých prišlo množstvo ľudí o strechu nad hlavou, sa rozhodla spoločnosť Slovak Telekom venovať finančný príspevok 30-tisíc eur na účely pomoci týmto oblastiam. Nadačný fond Slovak Telekom pri Nadácii Intenda spolu s Nadačným fondom T-Mobile Slovensko poukázali po 15-tisíc eur a spoločne tak venovali do zbierky organizovanej neziskovou organizáciou Človek v ohrození priamu finančnú pomoc v sume 30-tisíc eur.


Výťažok zo zbierky je použitý najmä na pomoc postihnutým rodinám a na zabezpečenie materiálnej pomoci nutnej pri obnove zaplavených budov. Finančné prostriedky zo zbierky už pomohli viac než 1 300 rodinám, ako aj desiatkam obecných úradov, komunitných centier a zariadení sociálnych služieb v regiónoch Spiša, Šariša a Zemplína. 


Spoločnosť Slovak Telekom pomáha aj viacerými ďalšími spôsobmi. Zamestnanci oboch spoločností sa zapájajú do internej zbierky, ktorej financie budú poukázané na detský letný tábor pre deti z rodín, ktoré boli postihnuté záplavami. Organizuje ho Business Leaders Forum v rámci projektu Dobrá krajina.


Spoločnosť T-Mobile Slovensko zasa už viac ako dva týždne umožňuje pomáhať aj ostatným obyvateľom Slovenska prostredníctvom SMS v spolupráci s Nadáciou TV JOJ, občianskym združením Človek v ohrození či Slovenskou katolíckou charitou. Zákazník môže prispieť zaslaním SMS správy z mobilného telefónu sumou 1 alebo 2 eurá v závislosti od zbierky na pomoc obetiam povodní.
Popri priamej finančnej pomoci Slovak Telekom bezplatne vymieňa poškodeným zákazníkom povodňami zničené zariadenia pevnej linky, routeru či set-top-box za funkčné a odpúšťa dva mesačné poplatky za využívané služby. V oboch prípadoch je potrebné, aby sa zákazník osobne prihlásil na predajni.