Komunitný festival Leto v háji už tento víkend!

04.09.2014

Druhý ročník sídliskového festivalu prinesie aj tento rok zaujímavý program.

6. a 7. septembra bude Jelšový hájik na sídlisku v Sásovej na Rudohorskej ulici v Banskej Bystrici dejiskom už druhého ročníka unikátneho festivalu Leto v háji. Postupne sa komunitný festival dostáva medzi tradičné podujatia, ktoré oživujú dianie na najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová.

Festival Leto v háji vznikol z občianskej iniciatívy Komunitného centra Sásová a Centra komunitného organizovania a stal sa symbolom príjemnej akcie pod holým nebom, socializácie komunity a rozlúčky s letom ako aj oslavy začiatku školského roka. Udalosť môžete nájsť aj na facebookovskej stránke.

Sobotný program prinesie detské bábkové divadlo Harry theater, diskusiu s europoslancami, ale aj jazzovú cestu s Martin Uherek Quartet. Nebudú chýbať sprievodné aktivity pre deti, ale aj pre starších. V sobotu sa budú krstiť aj Komunitné noviny Sásová. Návštevníci sa dozvedia aj o možnosti dobrovoľníckej aktivity v podobe bazára dobrovoľníckych iniciatív. Prvý deň festivalu ukončí špeciálne hosťovanie Kina v bazéne, ktoré prinesie premietanie filmu Veľký Gatsby. V nedeľu je pripravený piknik pre návštevníkov.

Cieľom festivalu je spojiť ľudí zo sídliska a ponúknuť im niečo nové. Zapojiť ich do premeny svojho prostredia a podnietiť  ich aby aktívne pristupovali k problémom kde žijú a aby sa realizovali v tomto prostredí. Myšlienka smeruje k prekonaniu stereotypu o Jelšovom hájiku ako o špinavom a nebezpečnom mieste.  Pred začatím festivalu sa hájik každý rok vyčistí, skrášli a zmení sa na miesto kultúry.

 

Podujatie Leto v háji podporila Nadácia Intenda v rámci 6. ročníka grantového programu Oživujeme verejný priestor.

 

PROGRAM:

SOBOTA
14.00 Bakuruba – africké rytmy a tance
15.00 Posedenie pre deti a ich rodičov s čítaním rozprávky a hrami, ktoré nepotrebujú hračky –
Návrat o.z.
16.00 Divadlo Harry Teater – detské bábkové divadlo
17.00 Krst Komunitných novín Sásová
18.00 Martin Uherek Quartet – príbehy jazzu
19.00 Otvárač – diskusia s europoslancami (Richard Sulík, Vladimír Maňka, Branislav Škripek)
21.00 premietanie filmu Veľký Gatsby – hosťujeme Kino v Bazéne

SPRIEVODNÝ PROGRAM:
dielničky pre deti
kreslenie na tvár
bazár dobrovoľníckych iniciatív
výborné jedlo
hrová hliadka

NEDEĽA
13.00 Komunitný piknik – stretni svojich susedov a susedky pri dobrom jedle

 

Veronika Polačková, Zuzana Barboríková  (Nadácia Intenda)