35. stretnutie náhradných rodín Detského centra s podporou Nadácia Intenda

02.12.2013

V dňoch 14. – 17.11. 2013 sa uskutočnilo v hoteli Junior Jasná 35. stretnutie náhradných rodín Detského centra v Ružomberku. Nadácia Intenda, ako partner podujatia, poskytla účastníkom stretnutia zvýhodnené ubytovanie.

 

Počas predĺženého víkendu sa pravidelne viackrát do roka stretne približne 100 účastníkov - náhradných rodičov a detí rôzneho veku, aby si v príjemnom prostredí spoločne oddýchli od svojich každodenných starostí. Ale taktiež, aby mali možnosť nahliadnuť do spôsobu fungovania jednotlivých rodín a mohli pri takejto príležitosti neformálne komunikovať prípadné zistené problémy, ktoré sa v zložitom procese akým je náhradné rodičovstvo vyskytujú - na strane rodičov ale aj detí.

 

Detské centrum - prvá slovenská spoločnosť pre pomoc deťom v náhradnej starostlivosti, vznikla 28. 11.1990 v Ružomberku, združením občanov na základe spoločného cieľa, a to pomoci postihnutým deťom. Je najstaršou dobrovoľníckou organizáciou tohto druhu na Slovensku.
Myšlienka založenia tejto spoločnosti vyplynula z potreby dôslednejšej obhajoby práv detí a bola krokom dopredu už vtedy existujúcej skupiny dobrovoľníkov, ktorí od roku 1980 organizovali pre deti z detských domovov rôzne športové a turistické podujatia, v rámci všestrannej výchovy detí odkázaných na náhradnú  starostlivosť. 

www.detskecentrum.sk

 

Pozrite si správu  a fotky z podujatia:

TS: http://www.detskecentrum.sk/novinka/to-tu-este-nebolo/

FOTOGALÉRIA: https://plus.google.com/photos/118012886787877157228/albums/5949178546728832705

 

 

 

Hotel Junior Jasná sa nachádza v malebnom prostredí nízkotatranskej prírody na úpätí Chopka, priamo v centre Demänovskej doliny – Jasnej v nadmorskej výške 1150 m n.m. Unikátna poloha priamo na zjazdovke „Biela Púť“, ktorá je v zime východiskom na najlepšiu lyžovačku na Slovensku a v lete na turistické trasy a chodníky, predurčuje hotel pre milovníkov aktívnej dovolenky.

http://www.juniorjasna.com/

 

Hotely mládeže Slovakia, a.s. sú podnikateľský subjekt, ktorý vznikol v roku 1993. Od roku 2002 sú dcérskou spoločnosťou Nadácie Intenda, ktorá je jej jediným akcionárom. HMS, a.s. okrem vlastného nehnuteľného majetku podniká s nehnuteľným majetkom Nadácie Intenda. Zisk z tejto činnosti slúži na financovanie aktivít nadácie a podporu jej grantovej činnosti.

http://hotelyms.sk